Malování

Sekce:   Home >> Naše nabídka >> Malování

Čeká Vás jarní úklid a s ním i malování bytu? Chcete jen čistě vybílit či si zaexperimentovat a zkusit pokoje zatónovat různými barvami? Ani jedno pro nás není problém. V dnešní době je moderní jak čistě bílá, tak různé pastelové tóny ale i výrazné barevné kombinace.

Rozhodli jste se pro změnu a cítíte potřebu barev, ale nevíte jaký odstín je pro Vás ten nejlepší, či který by ladil s Vaším nábytkem? Neváhejte nám říci o radu. Barvy velmi výrazně ovlivňují naše emoce a nálady. Jinou barvu si žádá ložnice a jinou zase kancelář. Jsme vybaveni vzorníky a namícháme Vám i jakoukoli jinou barvu či odstín.

Stručná charakteristika barev:

Červená:

Červená barva vitalisuje a působí přímo na nejsilnější emoce. Znamená odvahu, vášeň, lásku, hněv a nebezpečí. Tato barva se hodí např. pro jídelny. Příliš se nedoporučuje použití v ložnici, protože podporuje chronickou nespavost.

Růžová:

Růžová jakožto jemnější kvalita červené je označována jako barva srdce. Tato jemná a decentní barva vyvolává opravdu velké množství emocí. Většinou je symbolikou něhy, ženskosti a jemnosti. Proto se velmi často používá v dámských pokojích. Dále dodává pocit bezpečí.

Oranžová:

Barva veselí, optimismu a radosti. Jelikož je teplá výborně se hodí hlavně v zimě, protože je hřejivá a povzbuzující. Pomáhá proti depresím, pesimismu a pocitům nechuti. Stejně jako žlutá, je i oranžová veselá a navozuje odlehčenou atmosféru. Hodí se hlavně do obývajícího pokoje.

Žlutá:

Žlutá jako barva slunce působí radostně a místnost vždy prosvětlí. Říká se jí šťastná nebo taky veselá barva. Osvěžuje nejen tělo ale hlavně ducha. Je vhodná při potřebě povzbudit neboť podporuje paměť a dodává energii. Je svěží, teplá a živá. Ideální je např. v kombinaci s červenými nebo modrými doplňky.

Hnědá:

Je barvou země. Je teplá a dá vašemu interiéru přírodní a přirozený vzhled, což je velmi uklidňující. Hnědou barvu je nejlepší nakombinovat s jinou barvou, jinak interiér působí spíše nudně. Tato kombinace dodá interiéru velmi zvláštní a příjemný vzhled.

Zelená:

Zelená je opět barvou přírodní. Je to barva srdce, harmonie, míru a naděje a často je označuje jako barva čistoty a svěžesti. Působí osvěživě a vyrovnaně, signalisuje zotavení a regeneraci a dobře snižuje stres a deprese. Je to oblíbená barva pro kuchyně a ložnice. Můžete ji ale použít taky v koupelně a v obývacím pokoji. Jedná se o mnohostrannou barvu. Dobře se kombinuje jak s teplými tak se studenými barvami.

Modrá:

Všeobecný význam modré je klid, mír a vyváženost. Uklidňuje a ochlazuje. Modrá je symbolem pro autoritu, loajalitu a upřímnost. Velké množství této barvy působí smutně a může vyvolávat mírné deprese. Přílišnému ochlazení místnosti se dá předejít kombinací modré s teplou barvou.

Fialová:

Symbolisuje změnu. Je to barva inspirace, mystiky a kouzel. Je to oblíbená barva starších lidí. S touto barvou zacházejte citlivěji. Doporučujeme ji vždy nakombinovat s jinou barvou nebo použít jiné barvy v detailech. Mohou to být linky nebo například kombinace s tapetami.

Černá:

Černá barva má bezpočet emočních a kulturních symbolů. Odpovídá výrazu smutku, a beznaděje, ale zahrnuje také tajemství a sílu. Pro někoho může být velmi depresivní a únavná, ale někomu může zase dodávat energii. U této barvy je to velmi individuální. Buď ji miluje nebo nenávidíte.

Bílá:

Tato barva, ač jí nic nezkazíte, se do interiéru moc nehodí. Většinou se používá spíše jako základ nebo doplněk k ostatním barvám. Má však jednu nepopiratelnou výhodu! Opticky zvětšuje prostor. Z Vašeho malého pokojíku sice neudělá hned velkou halu, ale způsobí to, že se v ní budete cítit prostorněji. Bílá charakterizuje nevinnost, vznešenost a čistotu. Její snad jediná nevýhoda je v její náročné údržbě.

Nejdůležitějším článkem k spokojenosti ve Vašem interiéru je samozřejmě správné zvolení barev stěn v poměru velikosti pokojů a důležité je také sladění s nábytkem. Světlé barvy doporučujeme pro malé místnosti, protože jej stejně jako bílá opticky rozšiřují a naopak tmavé barvy se hodí pro místnosti velké.

Zdá se Vám to mnoho informací najednou? Rádi Vám pomůžeme vybrat vhodnou kombinaci barev s ohledem na Vaše nároky na výraz pokoje.

Účetnictví Miluše Marková - účetnictví, zpracování mezd - Tel: 737 305 185

©  DS Websites - výroba WWW stránek